Pasiūlymai 2016 m. visuotiniam susirinkimui

6

Parašė kas admin | Parašė kur Archyvas | Parašė kada 06-04-2016

Prašome siūlyti priemones ir darbus susijusius su sodo teritorijos ir joje esančių bendrojo naudojimo objektų valdymu, priežiūra ir naudojimu,  kuriuos , Jūsų nuomone, būtina įgyvendinti bendrijoje.

Pasiūlymų pagrindu, kaip ir kiekvienais metais, bus sudaryta sąmata, kurią svarstysime Visuotiniame susirinkime.

KVIEČIAME  AKTYVIAI  DALYVAUTI

Pasiūlymus teikite iki 2016-05-01 dienos

(6)

Gerbiama sodu bendrijos valdantieji ir sodininkai,
Pradekime atrasti pozityvo savo mastyme ir nustoti kapoti BAUDU kirviu bet kur ir bet kada!
Jei matome kazkur ar pas ka nors problema – pagalvokime: o ka as galeciau toje vietoje padeti?
Tokiu budu sukursime gera atmosfera savo sodu bendrijoje, o ne pasipiktinimo ir nepakantumo.
Tegul musu nusistatymas buna vienas uz visus ir visi uz viena!
Kaip geros valios pasireiskima siulau siais metais visiems neabejingiems bendrijos nariams kartu svesti Jonines.

Geri pasiulymai:
1) Nesutinku del nario mokescio didinimo visiems nariams vienodai. Jeigu kelti, tai pirmiausia tiems kas gyvena nuolatinai soduose, pvz nuolatiniams €5/uz ara, kartais atvykstantiems €3, pensininkams/gaunantiems socialines pasalpas taikyti nuolaidas.
2) Panaikinti prievolines “talkas” ir baudas uz nedalyvavima. Tai neteiseta!
Valdybai – pasitikrinti zodzio ‘talka’ reiksme.
3) Pastatyti antriniu zaliavu rusiavimo konteinerius /stiklui ir plastmasei/.
4) Pastatyti tualeta netoli pliazo.
5) Apsodinti siaurosiomis tujomis aplink siuksliu konteinerius.
6) Siulau isrinkti nauja pirmininka.

1. Pritariu, kad reikia prisideti prie įvaziavimo kelio tvarkymo, tačiau siūlau nustatyti skirtingą mokestį metams už arą: nuolat gyvenantiems sodininkams – 10 Eur, vasarotojams – 3 Eur. Kelią labiausiai gadina nuolat gyvenantys ir kasdien važinejantys.
2. Visi norime, kad bendrijos aplinka būtų tvarkinga, taciau dalis sklypų netvarkomi, apleisti. Siūlau nustatyti baudas netvarkomu sklypų savininkams – 30 Eur.

1. Pritariu siūlymui sutvarkyti teritoriją prie vagonėlio. Būtų puiki vieta vaikų žaidimų aikštelei: smėlio dėžei, supynėms, suoliukams. Dar viena įdėja būtų šia erdvę paversti aptvertu voljeru/aikštele šunų dresūrai.
2. Prie šiukšlių dėžių galime pasodinti daugiau augmenijos, jog šiek tiek uždengtų jas. Būtų gerai turėti ir šiukšlių ruošiavimo konteinerius.
3. Raginu visus kreiptis į Maišiagalos seniūniją ir atsiimti kiekvienam gyventojui nemokamai, priklausančią kompostavimo dėžę.
4. Labai smagu žiūrėti kaip gražiai tvarkomos kai kurių sodybų aplinkos. Užkrėstume vieni kitus geru pavyzdžiu jei surengtume geriausiai tvarkomų ir gražiausių sodų sklypų apžiūras, konkursus.
5. Visus kurie naudoja socialinį tinklą Facebook kviečiu prisijungti prie grupės Kalikstiškių vs., SB „Ąžuolas-2“. Šioje grupėje galėtume skelbti susirinkimų laikus, kitas aktualias naujienas ir informaciją.
6. Pritariu Raimondo siūlymui rinkti po 10Eur/arą metams.

As taip pat labai dziaugiuosi besivienijanciais ir neabejingais zmonemis, musu keliu be zodziu:-) aciu visiems!
1. Labai siulyciau nors pradeti tvarkyti teritorija prie vagonelio, irengti vaikams zaidimu aikstele, pastatyti suoliuku, papilti skaldeles, kur kaimynai galetu susitike pasikalbeti, o vaikai kartu pazaisti. Tikriausiai visi turime savo kiemuose supynes, bet vaikams visada smagiau bendryste. Ar savo vaikams ar besisveciuojantiems anukams.
2. Siulyciau praplatinti priejima prie ezero. Jis taip apzele zolemis, kad liko nedidelis tarpelis patekti prie vandens. Kada vasara karsta ar savaitgaliais, grustis. Tas gal investiciju dideliu nekainuotu.
3.Siulau dar labiau visiems vienytis ir kovoti del kelio pradzioje. Juk vel greit ateis ruduo ir ten nebus geriau. Vargom visa rudeni, ziema ir pavasari. O kelia reikia tvarkyti dabar, kad rudeni galetume vaziuoti. Kadangi tas kelias priklauso Savivaldybei, as turiu maza vilti, kad gal visi kartu galime kazka iskovoti. Labai reikia palaikymo Laimutei, nes istikro rankos nusvyra kai apibegi visas institucijas ir tau uztrenkia duris. Reikia zmoniu, kurie galetu kai kuriais tarpais pakeisti Laimute, neturim nustoti ikyreti.
Del zaidimu aiksteles uzklausiu musu savivaldybes.
Keletas sodu bendriju savo laiku kure bendruomenes, tokios kaip Balsiu, Siuzoniu ir isisavino nemazai ES lesu. I bendruomene daug rimciau ziuri visur. Jei butu pritarimas, galeciau surinkti daugiau informacijos, kokiu lesu pavyktu gauti jei turetume bendruomene.
Pritarciau metinio mokescio didinimui.

Visų pirma džiaugiuosi gražėjančia musų bendrijos aplinka, ypač asvaltu. Ačiū.
Mano pasiūlymai:
1. Investuoti patiems i 1 dalies žvirkelio sutvarkymą, bent jau minimalų, kad žmoniškai galėtume važiuoti kol vyksta ginčai/derybos su savivaldybe.
2. Gal pastatyti kokią dekoratyvinę aukštą ažūrinę sienelę aplink šiukšlių konteinerius, ar pasodinti didesnius augalus, kad tų konteinerių nesimatytų, žinau, kad žmonės gyvenantys netoli jų nėra labai patenkinti vaizdu i šiukšlyną, o ir šiaip pravažiuojant jis neatrodo patraukliai.
3.Pastatyti tvirtesnę atraminę sienelę ties upeliu (netoli vagonelio), ten ypač žiemą jei kelias buna apledėjęs yra pavojus nuslysti į upelį.
4.Pastatyti kokį lauko toletą ties paplūdimiu, kad nereikėtų maudytis prisisiotame vandenyje, ir apvaikštinėti išmatų. Bendrijos gyventojai to greičiausiai nedaro, bet atvykėliai neturi kitos išeities, kaip tik prigėrus alaus bristi i vandenį.
5.Visiems projektams ir darbams reikia pinigų. 3 Eur/aras metams man atrodo mažokas. Siūlau svarstyti padidinti šį mokestį. Mano pasiūlymas 10 eur/aras (sklypui tai 60 eur, gal ir pakeliamas visiems metams), bet darbai turetu įgauti kitą pagreitį.